بررسی ماینرهای Avalon در 2026: Canaan A16، A15، هیدرو و سری خانگی، ریسکهای خرید، گارانتی
آیا خرید ماینرهای Avalon در 2026 ارزش دارد؟ میتواند برای ماینری که برق ارزان دارد، میتواند تجهیزات را قانونی وارد کند و با گمرک کنار بیاید، ارزشمند باشد. روی کاغذ، A16XP با 12.8 J/TH از S21 XP شرکت Bitmain بهتر است. اما شرایط سخت است: KYC اجباری، عدم بازپرداخت پس از پرداخت، حقوق گمرکی بر عهده خریدار و نبود فریمور شخص ثالث با پشتیبانی رسمی.
POOL BTC یک سایت مقایسه مستقل است. ما Canaan نیستیم، ماینر نمیفروشیم و پول اجرا نمیکنیم و هیچ چیز در اینجا توصیه سرمایهگذاری نیست. مشخصات، قیمتها و شرایط از فروشگاه رسمی Avalon، مقالات پشتیبانی Canaan، بیانیههای مطبوعاتی و نتایج Q2 2026 و صفحات رسمی Bitmain و MicroBT گرفته شده و همه در 2026-10-14 بررسی شدهاند. وقتی ادعایی به یک فروشنده واسطه یا شخص ثالث دیگر تکیه دارد، آن را میگوییم. ما سود را تخمین نمیزنیم: قیمت برق خودتان را در ماشینحساب ماینینگ وارد کنید.
Avalon چیست و Canaan کیست؟
Avalon برند ماینر ASIC شرکت Canaan Inc. است که از زمان عرضه اولیه در 2019 با نماد CAN در Nasdaq فهرست شده است. Canaan در 2013 تأسیس شد و میگوید در همان سال نخستین محموله جهان از دستگاههای ماینینگ مبتنی بر ASIC را با نام Avalon ارسال کرده است. گزارش سالانه 2025 آن دفتر اصلی را در سنگاپور ذکر میکند.
Canaan یک شرکت هلدینگ جزایر کیمن با شرکتهای تابعه در چین، سنگاپور و آمریکا است؛ اسناد قدیمیتر مقر آن را در هانگژو نشان میدهند. Nangeng Zhang بنیانگذار، رئیس هیئتمدیره و مدیرعامل است. این شرکت برای خودش هم ماین میکند و تا پایان ژوئن 2026 ظرفیت 10.05 EH/s نصب کرده بود. سهم بازار خود را در برابر Bitmain و MicroBT منتشر نمیکند و ما هم آن را حدس نمیزنیم.
در 2026 کدام مدلهای Avalon در فروش هستند؟
فروشگاه رسمی سه گروه میفروشد: دستگاههای A16 و A15 با خنککننده هوایی برای فارمها، نسخههای هیدرو و غوطهوری A1566 برای سایتهای با خنککننده مایع، و یک سری خانگی شامل Avalon Q، Mini 3 و Nano 3S. کارآمدترین مدل فهرستشده A16XP است با 300 TH/s و 12.8 J/TH به قیمت $4,800.
| مدل | هشریت | توان | بازدهی | خنککننده | قیمت اعلامشده (USD) |
|---|---|---|---|---|---|
| A16XP-300T | 300 TH/s | 3850 W | 12.8 J/TH | هوایی | $4,800 |
| A16-282T | 282 TH/s (±5%) | 3900 W (±10%) | 13.8 J/TH | هوایی | $3,666 (قبلاً $3,948) |
| A15Pro-221T | 221 TH/s | 3662 W | 16.8 J/TH | هوایی | $1,944.80 (قبلاً $2,165.80) |
| A15XP-209T | 209 TH/s | 3720 W | 17.8 J/TH | هوایی | $1,421.20 |
| A1566HA-500T | 500 TH/s | 8064 W | 16.8 J/TH | هیدرو | اعلام نشده |
| A1566I-261T | 261 TH/s | 4500 W | 17.8 J/TH | غوطهوری | اعلام نشده |
| Avalon Q | 90 TH/s (±5%) | 1674 W | 18.6 J/TH | هوایی | $1,888 |
| Avalon Mini 3 | 37.5 TH/s | حداکثر 800 W | 21.3 J/TH | اعلام نشده | $999 |
| Avalon Nano 3S | 6 TH/s | حداکثر 140 W | اعلام نشده | اعلام نشده | $299 |
«اعلام نشده» یعنی در سایت رسمی اعلام نشده است (بررسیشده در 2026-10-14). قیمتها شامل ارسال و مالیات نیستند و اغلب تغییر میکنند. فروشگاه همچنین یک A15Pro+ با 240 TH/s و 15.5 J/TH و چند نسخه هیدرو و غوطهوری دیگر را فهرست کرده است. یکی از صفحات Avalon Q عبارت "Off Sales" را نشان میدهد.
فروشگاه A16 را "From 2026/5" و A16XP را "From 2026Q2" تاریخگذاری کرده است. هر دو تاریخ گذشتهاند و زمان تحویل فعلی اعلام نشده است. نویز و وزن A16 هم منتشر نشده؛ برای مقایسه، A15Pro حداکثر 75 dB و 14.9 کیلوگرم اعلام شده است. اگر جایی «A1646» عرضه میشود، احتیاط کنید: مدلی با این نام در فروشگاه رسمی وجود ندارد.
ماینر Avalon برای چه کسی مناسب است و چه کسی باید از آن بگذرد؟
Avalon برای خریدارانی مناسب است که میتوانند مستقیم از Canaan سفارش دهند، KYC را بگذرانند، بهعنوان واردکننده رسمی عمل کنند و با فریمور اصلی راضی باشند. برای کسانی که تنظیم فریمور سفارشی میخواهند، گزینه لغو سفارش لازم دارند یا نمیتوانند تأیید کنند که ارسال به کشورشان مجاز است، کمتر مناسب است. سری خانگی برای علاقهمندان است، نه برای ساختن هشریت جدی.
اگر موارد زیر درباره شما صدق میکند، به سراغ گزینههای دیگر بروید:
- قصد دارید Braiins OS، LuxOS یا فریمور مشابه اجرا کنید، که هیچکدام رسماً از Avalon پشتیبانی نمیکنند؛
- دستدوم میخرید، چون گارانتی فقط خریدار اولیهای را پوشش میدهد که مستقیم از Canaan خریده است؛
- پیش از پرداخت نمیتوانید پاسخ روشنی درباره ارسال به کشورتان بگیرید؛
- گزینه بازپرداخت لازم دارید، چون پس از پرداخت وجود ندارد.
چگونه Avalon بخریم و کدام کشورها محدود هستند؟
شما از فروشگاه رسمی در https://shop.canaan.io پس از بررسی اجباری KYC و AML خرید میکنید. سیاست سفارش Canaan فقط سه سایت رسمی را نام میبرد: canaan.io، canaan-creative.com و shop.canaan.io. پس از پرداخت نمیتوانید سفارش را لغو کنید یا بازپرداخت بگیرید. قیمتهای اعلامی شامل مالیات بر ارزش افزوده، حقوق گمرکی و ارسال نیستند و خریدار واردکننده رسمی است.
- دامنه را بررسی کنید. Canaan درباره سایتهای تقلبی هشدار میدهد و یک کپی قانعکننده از فروشگاه راه آسانی برای از دست دادن پیشپرداخت است.
- تأیید KYC و AML را بگذرانید.
- با USD، BTC، USDT (ERC20) یا ETH پرداخت کنید. PayPal فقط برای سری خانگی کار میکند و قیمت BTC در لحظه پرداخت قفل میشود.
- منتظر ارسال از سنگاپور، آمریکا یا چین با DHL، UPS، Qxpress یا Singpost باشید.
- ترخیص گمرکی را خودتان انجام دهید. Canaan نمیتواند نماینده گمرکی شما باشد و همه حقوق گمرکی و مالیاتها را شما میپردازید.
پیش از اعلان ارسال، Canaan ممکن است سفارش را لغو یا تغییر دهد، از جمله مدل، هشریت و بازدهی.
قوانین کشورها فقط تا حدی منتشر شده است. خریداران نباید به مقاصد ممنوعه آمریکا، "مانند ایران، سوریه، کره شمالی، منطقه کریمه، ونزوئلا و کوبا"، یا به هر کسی که تحت تحریمهای سازمان ملل، اتحادیه اروپا، بریتانیا، سنگاپور یا آمریکا است، صادرات یا صادرات مجدد کنند. روسیه در آن فهرست نیست و فروشگاه آن را نه ممنوع کرده و نه مجاز: در سایت رسمی اعلام نشده است (بررسیشده در 2026-10-14). یک FAQ بدون تاریخ در Indiegogo برای سری خانگی روسیه را در میان کشورهای ارسال فهرست کرده بود و ادعاهای فروشندگان واسطه با هم تناقض دارند. آرژانتین و بقیه آمریکای لاتین هم اعلام نشدهاند، پس قاعده عمومی اعمال میشود و خریدار حقوق گمرکی میپردازد. Canaan فهرست فروشندگان واسطه منتشر نمیکند.
Avalon چه فریمواری اجرا میکند و آیا میتوان فریمور سفارشی نصب کرد؟
دستگاههای Avalon فریمور اصلی Canaan را اجرا میکنند که همراه با راهنماها از صفحه پشتیبانی رسمی دانلود میشود. ما هیچ فریمور شخص ثالثی با پشتیبانی رسمی پیدا نکردیم. Braiins OS فقط Antminer را فهرست میکند، صفحه سازگاری LuxOS شامل Bitmain و MicroBT است و Braiins Toolbox روی فریمور اصلی Avalon فقط میتواند اسکن کند، ریبوت کند و پول تنظیم کند.
فهرست رسمی VNish را بررسی نکردیم، هرچند یک منبع ثانویه میگوید از Avalon پشتیبانی نمیکند. نسخههای جامعه کاربری برای سری خانگی وجود دارد، اما Canaan از آنها پشتیبانی نمیکند. در عمل اتوتیونینگ شخص ثالث ندارید و در چارچوب حالتهای اصلی کار میکنید.
راهاندازی ساده است. طبق راهنمای شروع سریع Avalon Q، صفحه وب ماینر را باز میکنید، به Pool Config میروید، تا سه آدرس URL پول را با نام ورکر و رمز عبور وارد میکنید و Submit را میزنید. دستگاه ریاستارت میشود. رمز عبور پیشفرض، admin، را بلافاصله عوض کنید.
وقتی ترفندهای فریمور از دور خارج است، کارمزد پول یکی از اهرمهای معدودی است که باقی میماند. میتوانید کارمزدها را برای همان دستگاه در ماشینحساب ماینینگ ما مقایسه کنید.
گارانتی Avalon چه چیزی را پوشش میدهد و RMA چگونه کار میکند؟
Canaan 360 روز گارانتی میدهد، اما فقط به خریدار اولیهای که مستقیم از Canaan خریده است. تاریخ شروع به صفحهای که میخوانید بستگی دارد: فروشگاه میگوید از زمان تحویلگرفتن از فروشنده، سیاست سفارش و تعمیر میگوید از زمان ارسال، و یک FAQ پشتیبانی میگوید از تاریخ ارسال از کارخانه. منبع تغذیه گارانتی ندارد.
برای منبع تغذیه فقط یک بازه 3 روزه پس از تحویل برای گزارش نقص دارید. فرایند RMA:
- به avalonsupport@canaan.io ایمیل بزنید و شماره سریال، مدل، شماره لجستیک و مشکل را بنویسید.
- ظرف 3 روز پس از دریافت دستور کار، دستگاه را به مرکز تعمیر Canaan بفرستید و هزینه ارسال رفت و گمرک را بپردازید.
- Canaan بین تعمیر و تعویض تصمیم میگیرد و پس از تعمیر رایگان هزینه بازگشت را میپردازد.
موارد مستثنا شامل هشبوردها یا چیپهای سوخته، استفاده نادرست و مشکلات نرمافزار از پیش نصبشده است. تعمیر خارج از گارانتی پولی است. ما هیچ فراخوان رسمی پیدا نکردیم. اگر دستگاهی هفتهها در راه باشد، گارانتیای که از زمان ارسال حساب میشود پیش از آنکه برق را وصل کنید بخشی از 360 روز خود را از دست داده است، پس کتبی از Canaan بپرسید کدام تاریخ اعمال میشود.
نتایج Q2 2026 شرکت Canaan برای خریدار چه معنایی دارد؟
Q2 2026 شرکت Canaan ضعیف بود. درآمد فصل منتهی به 2026-06-30 معادل US$31.9 میلیون بود، در برابر $62.7 میلیون در Q1 2026 و $100.2 میلیون یک سال قبل. فروش دستگاه $13.6 میلیون درآمد آورد، کمتر از $17.7 میلیون که Canaan از ماینینگ خودش به دست آورد. مدیریت به تقاضای ضعیفتر برای دستگاهها و میانگین قیمت فروش پایینتر اشاره کرد.
این فصل هزینههای غیرنقدی هم داشت: یک کاهش ارزش موجودی و پیشپرداخت به مبلغ $25.3 میلیون، یک زیان کاهش ارزش تجهیزات به مبلغ $9.2 میلیون و یک زیان ارزش منصفانه رمزارز به مبلغ $18.2 میلیون. مقایسه با سال قبل از یک منبع ثانویه، Pulse 2.0، آمده است. نتایج Q3 معمولاً در نوامبر منتشر میشود.
این یک زمینه است، نه پیشبینی. برای خریدار نکته روشن است: شما پیشپرداخت میکنید، بدون بازپرداخت، به شرکتی که فروش دستگاهش در حال کاهش است. از نظر حقوقی، یک دعوای جمعی اوراق بهادار، Denny v. Canaan، در 2023 رد شد و ما هیچ دعوای جمعی مصرفکننده پیدا نکردیم.
آیا ماینر Avalon میتواند خانه یا ساختمان را گرم کند؟
بله، و Canaan هر دو مقیاس را میفروشد. Avalon Q، Mini 3 و Nano 3S دستگاههای کوچکی هستند که برای کار در فضای داخلی ساخته شدهاند. در سوی دیگر، واحدهای هیدرو A1566HA یک پروژه گرمایش ناحیهای نوردیک حدود 8 MW را تغذیه میکنند که آبی با دمای حدود 80°C تولید میکند و Canaan میگوید باید حدود 2,800 خانه را گرم کند.
مشتری و محل آن پروژه افشا نشده است. ما در مطلب خود درباره پروژه گرمایش نوردیک Canaan به آن پرداختهایم.
Avalon Q نیاز به نگاه دقیقتری دارد. برگه مشخصات 1674 W میگوید، اما بیانیه عرضه مارس 2025 گفت توان از 800 تا 1600 W قابل تنظیم است و آن را "نخستین ماینر در سطح حرفهای که در سراسر جهان از 110V پشتیبانی میکند" نامید. این بیانیه نویز را 45-65 dB اعلام میکند و خردهفروشان ارقام دیگری میگویند. یک فروشنده واسطه، MineShop، در می 2025 گزارش داد که پس از آنکه گرمای بیشازحد در آزمایشهای پایانی دیده شد، تحویلها عقب افتاد. این روایت مربوط به فروشنده واسطه است، نه Canaan.
Mini 3 با 33-55 dB و 8.36 کیلوگرم و Nano 3S با 33-40 dB و 0.86 کیلوگرم اعلام شدهاند. زمان ارسال سری خانگی در سایت رسمی اعلام نشده است (بررسیشده در 2026-10-14). Canaan میگوید محصولات گرمایشی جدید Avalon Home پیش از زمستان به تولید انبوه میرسند، با مشخصاتی که هنوز منتشر نشده است. یک ماینر خانگی مثل بخاری برقی کار میکند که ماین هم میکند، پس حسابوکتاب به تعرفه شما و میزان گرمای مورد نیازتان بستگی دارد.
Avalon در مقایسه با Antminer S21 XP، S21 Pro و WhatsMiner M60S چگونه است؟
بر پایه ارقام سازنده، A16XP با 12.8 J/TH کارآمدترین دستگاه با خنککننده هوایی در اینجا است و از Antminer S21 XP با 13.5 J/TH جلوتر است. A16 بین S21 XP و S21 Pro قرار میگیرد. A15Pro و WhatsMiner M60S با 16.8 و 18.5 J/TH عقبترند. در انتخاب فریمور، Bitmain بهوضوح برنده است.
| مدل | هشریت | توان | بازدهی |
|---|---|---|---|
| Avalon A16XP | 300 TH/s | 3850 W | 12.8 J/TH |
| Avalon A16 | 282 TH/s | 3900 W | 13.8 J/TH |
| Antminer S21 XP | 270 TH/s | 3645 W | 13.5 J/TH |
| Antminer S21 Pro | 234 TH/s | 3510 W | 15 J/TH |
| Avalon A15Pro | 221 TH/s | 3662 W | 16.8 J/TH |
| WhatsMiner M60S | 170-186 TH/s | 3145-3441 W (راهنما)، 3478 W (فروشگاه) | 18.5 J/TH |
M60S تناقض خودش را دارد: راهنمای اکتبر 2024 از 3145 تا 3441 W میگوید، در حالی که فروشگاه MicroBT مقدار 3478 W را با قیمت $1,692 و بدون هشریت فهرست کرده است. قیمتهای فعلی Bitmain را بررسی نکردیم، بنابراین جدول فقط مشخصات را مقایسه میکند.
شکاف عملی در نرمافزار است. Braiins OS از Antminer پشتیبانی میکند، LuxOS از Bitmain و MicroBT پشتیبانی میکند و صاحبان Avalon فقط فریمور اصلی دارند. اگر تنظیم دقیق برای شما مهم است، این با وجود J/TH بهتر به ضرر Canaan تمام میشود. دستگاههای بیشتر در کنار هم در صفحه تجهیزات ما هستند.
FAQ
آیا ماینرهای Avalon در 2026 خوب هستند؟
روی کاغذ A16XP رقابتی است: 300 TH/s با 12.8 J/TH، در برابر 13.5 J/TH برای Antminer S21 XP. اشکال در شرایط است: KYC، بدون بازپرداخت، حقوق گمرکی بر عهده خریدار، گارانتی فقط برای خریداران مستقیم و فقط فریمور اصلی.
ماینرهای Avalon را از کجا با امنیت بخرم؟
از فروشگاه رسمی، https://shop.canaan.io. Canaan فقط canaan.io، canaan-creative.com و shop.canaan.io را سایتهای رسمی خود مینامد، پس پیش از پرداخت دامنه را بررسی کنید.
آیا Canaan ماینر Avalon را به روسیه یا آرژانتین ارسال میکند؟
هیچکدام در سایت رسمی اعلام نشدهاند (بررسیشده در 2026-10-14). بند تحریمها ایران، سوریه، کره شمالی، کریمه، ونزوئلا و کوبا را نام میبرد، بهعلاوه تحریمهای سازمان ملل، اتحادیه اروپا، بریتانیا، سنگاپور و آمریکا. پیش از پرداخت کتبی از Canaan بپرسید.
گارانتی Avalon چقدر است؟
360 روز برای خریدار اولیهای که مستقیم از Canaan خریده است، با تاریخ شروعی که بسته به صفحه تحویلگرفتن، ارسال یا ارسال از کارخانه ذکر شده است. منبع تغذیه گارانتی ندارد و فقط یک بازه 3 روزه برای گزارش نقص دارد.
آیا میتوانم Braiins OS یا LuxOS را روی Avalon نصب کنم؟
رسماً خیر. Braiins OS فقط Antminer را فهرست میکند و LuxOS، Bitmain و MicroBT را. Braiins Toolbox روی فریمور اصلی Avalon فقط میتواند اسکن کند، ریبوت کند و پول تنظیم کند.
Avalon Q چقدر برق مصرف میکند؟
برگه مشخصات 1674 W برای 90 TH/s یا 18.6 J/TH میگوید. بیانیه مطبوعاتی عرضه گفت توان از 800 تا 1600 W قابل تنظیم است. ارقام با هم نمیخوانند، پس مدار را برای عدد بالاتر ابعاد دهید.



