بررسی Antminer S21 XP در 2026: مشخصات، بازده واقعی، قیمت، بازگشت سرمایه و مناسب چه کسانی است
Antminer S21 XP فقط وقتی خرید دارد که برق ارزان، جایی که صدای 76 dBA قابل تحمل باشد و قیمت فروشندهای نزدیک به 3,000 دلار داشته باشید. با 0.03 دلار برای هر kWh در حدود یک سال سرمایه برمیگردد. با 0.10 دلار بهزحمت هزینه برق خود را درمیآورد. با این حال هنوز یکی از بازدهترین ماشینهای SHA-256 با خنککننده هوایی است که میتوان به یک خط معمولی 220V وصل کرد.
POOL BTC یک سایت مقایسه مستقل است. ما Bitmain نیستیم، فروشنده نیستیم و استخر استخراج نیستیم، و هیچچیز در اینجا توصیه سرمایهگذاری نیست. مشخصات از صفحات پشتیبانی و راهنمای کاربر Bitmain، قیمتها از فهرستهای عمومی فروشندگان و آمار شبکه از ردیابهای عمومی گرفته شده و همه در 2026-10-10 بررسی شدهاند. هر جا عددی در دست نیست، همین را میگوییم.
Antminer S21 XP چیست؟
S21 XP یک ماینر بیتکوین با خنککننده هوایی از Bitmain برای الگوریتم SHA-256 است. این دستگاه در 2024-06-18 در نمایشگاه WDMS لاسوگاس معرفی شد و اولین محموله در اکتبر 2024 ارسال شد. BTC، BCH و BSV را استخراج میکند و در رده بالای سری S21 هوایی قرار دارد، پایینتر از نسخههای هیدرو و غوطهور.
Bitmain آن را 270 TH/s با تلورانس 3 درصد، 3,645 W با تلورانس 5 درصد و 13.5 J/TH در دمای ورودی 25 درجه اعلام میکند. سه هشبرد، چهار فن با چیدمان push-pull و یک پورت اترنت 10/100M دارد. وزن دستگاه بدون بستهبندی 18.7 کیلوگرم و ابعادش 450 در 219 در 293 میلیمتر است.
مشخصات در عمل چگونهاند؟
عددهایی که تعیین میکنند دستگاه به اتاق شما میخورد یا نه، ولتاژ، صدا و گرما هستند. برق تکفاز 220 تا 277V روی مدار 20A لازم دارد، پس روی پریز 110V کار نمیکند. صدا در سرعت کامل فن 76 dBA اعلام شده است. گرمای خروجی تقریباً برابر سه بخاری برقی بزرگ است که بیوقفه کار کنند.
| پارامتر | مقدار |
|---|---|
| نرخ هش | 270 TH/s، بیشتر یا کمتر 3% |
| توان | 3,645 W، بیشتر یا کمتر 5% |
| بازده | 13.5 J/TH در دمای ورودی 25 درجه |
| ورودی | 220 تا 277V AC، 50 تا 60 Hz، تا 20A |
| صدا | 76 dBA در 30 درجه، فنها در حداکثر |
| دمای کار | منفی 20 تا مثبت 45 درجه |
| خنککننده | هوایی، چهار فن |
| منبع تغذیه | APW171215، همراه دستگاه |
کابل برق داخل جعبه نیست. دفترچه میگوید کابل ANTWIRE-20SP را جداگانه سفارش دهید، پس چند دلار و چند روز برای آن در نظر بگیرید.
قیمت آن در 2026 چقدر است؟
نمایندگیها دستگاههای نو و تعمیرشده را در اوایل اکتبر 2026 از حدود 2,862 دلار تا حدود 4,290 دلار عرضه میکنند. یک کاتالوگ در 2026-10-09 پس از افت 7 درصدی در 30 روز، قیمت 2,862 دلار را نشان میداد. یک فروشنده اروپایی در ژوئیه دستگاه نو را 2,907 دلار فهرست کرده بود. یک دستگاه دستدوم از هنگکنگ با بازه خدمات 180 روزه 4,290 دلار بود و موجودی دستدوم آمریکا 3,452.50 دلار.
فروشگاه خود Bitmain هنگام بررسی ما بدون حساب کاربری قیمت نشان نمیداد، پس عدد رسمی نمیتوانیم بدهیم. در زمان عرضه در ژوئن 2024 قیمت پیشسفارش حدود 21.50 دلار برای هر TH/s بود که تا حدود 30.60 دلار بالا رفت. قیمتهای امروز فروشندگان 10 تا 16 دلار برای هر TH/s است. یک رشته در یک انجمن در 2026-09-27 از دستبهدست شدن دستگاههای دستدوم در آلمان و نروژ با قیمتی بسیار کمتر از فهرستهای بالا خبر میدهد، پس بازار دستدوم دامنه وسیعی دارد. دستکم سه فروشنده را مقایسه کنید و بررسی سپتامبر ما درباره قیمت ASIC به ازای هر تراهش را ببینید.
آیا با اعداد امروز شبکه واقعاً سود میدهد؟
با قیمت 82,728 دلار برای هر BTC، نرخ هش شبکه نزدیک 970 EH/s، و یارانه 3.125 BTC بهعلاوه حدود 0.020 BTC کارمزد در هر بلاک، یک S21 XP پیش از کارمزدها حدود 10.43 دلار در روز درآمد دارد. پس از کارمزد 2 درصدی استخر، حدود 10.22 دلار میشود. سپس برق به میزان 87.5 kWh در روز نتیجه را تعیین میکند.
| برق، $/kWh | هزینه برق در روز | خالص در روز | بازگشت سرمایه با 2,862 دلار | بازگشت سرمایه با 4,290 دلار |
|---|---|---|---|---|
| 0.03 | $2.62 | $7.60 | حدود 12 ماه | حدود 18 ماه |
| 0.05 | $4.37 | $5.85 | حدود 16 ماه | حدود 24 ماه |
| 0.07 | $6.12 | $4.10 | حدود 23 ماه | حدود 34 ماه |
| 0.10 | $8.75 | $1.47 | حدود 64 ماه | حدود 96 ماه |
فرمول، سهم شما از شبکه (270 TH/s تقسیم بر 970 EH/s) ضرب در 144 بلاک و ضرب در پاداش بلاک است. جدول را یک عکس لحظهای بدانید. افت 10 درصدی قیمت BTC تقریباً 1 دلار از خالص روزانه هر ردیف کم میکند. دشواری در 30 روز 4.1 درصد بالا رفته و تنظیم بعدی حدود مثبت 3.64 درصد برآورد شده بود. محاسبههای خودتان را در ماشینحساب POOL BTC دوباره انجام دهید و بخوانید که بازگشت سرمایه با تعرفهها چگونه تغییر میکند.
آیا فریمور سفارشی میتواند نتیجه را عوض کند؟
بله، و بعد از خرید مهمترین اهرمی است که دارید. محکهای مستقل S21 XP نشان میدهند فریمور شخص ثالث میتواند نرخ هش را حدود 18 تا 20 درصد بالا ببرد یا انرژی مصرفی به ازای هر تراهش را 10 تا 15 درصد کم کند. بهای آن کارمزد توسعهدهنده 2 تا 2.8 درصد و احتمال اثر منفی بر ادعاهای گارانتی است.
| فریمور | نتیجه آزمایش | کارمزد توسعهدهنده |
|---|---|---|
| Bitmain اصلی | 270 TH/s، 3,645 W، 13.5 J/TH | ندارد |
| VNish، autotune حداکثر | 318 TH/s، 4,040 W، 12.7 J/TH | 2.8% |
| Braiins OS+، حداکثر اورکلاک | حدود 325 TH/s، بیش از 3,600 W، حدود 12.4 J/TH | 2 تا 2.5% |
| LuxOS، گام بیشینه بازده | 217.2 TH/s، 2,541 W، 11.7 J/TH | 2.8% |
| LuxOS، پیشفرض با autotuner | 274.1 TH/s، 3,333 W، 12.2 J/TH | 2.8% |
به تضاد میان بازده اعلامشده و اندازهگیریشده توجه کنید. Bitmain میگوید 13.5 J/TH، ولی آزمایشها بین 11.7 و 12.7 به دست آمدهاند. یک محک هم هشدار میدهد که بازده بالاتر از حدود 3,600 W دوباره به سمت 13 J/TH میلغزد. Braiins OS+ تنها گزینه فهرست است که پشتیبانی بومی از Stratum V2 دارد. وقتی برق گران است، پروفایل کمفرکانس منطقی است. وقتی برق ارزان است، نرخ هش را بالا میبرید.
چه گارانتیای میگیرید؟
دستگاه نویی که مستقیم از Bitmain خریداری شود از تاریخ ارسال 365 روز گارانتی دارد و Bitmain در این مدت هزینه ارسال دستگاه جایگزین را میپردازد. گارانتی هنگام فروش مجدد منتقل نمیشود و دستگاههای دستدوم مشمول آن نیستند. برد کنترل 180 روز پوشش دارد. پیش از ارسال هر چیزی باید در پورتال خدمات یک درخواست تعمیر ثبت کنید.
تغییر غیرمجاز در عملکرد دستگاه میتواند گارانتی را باطل کند. پیش از نصب فریمور غیررسمی این خط را بخوانید. ضمانت خود فروشنده سندی جداگانه است، پس آن را کتبی بگیرید.
با جایگزینهای نزدیک چگونه مقایسه میشود؟
از نظر بازده، S21 XP در میان دستگاههای هوایی پیشتاز است. Antminer S21 Pro با 234 TH/s در 15 J/TH کار میکند، S21+ با 216 TH/s در 16.5 J/TH و WhatsMiner M60S نزدیک 18.5 J/TH است. یک مقایسه در مه 2026 هر مقداری زیر 15 تا 16 J/TH را آستانه سودآوری پایه امسال نامید.
| مدل | TH/s | توان، W | J/TH | خنککننده | قیمت مرجع |
|---|---|---|---|---|---|
| Antminer S21 XP | 270 | 3,645 | 13.5 | هوایی | 2,862 تا 4,290 دلار |
| Antminer S21 Pro | 234 | 3,510 | 15.0 | هوایی | حدود 3,800 دلار |
| Antminer S21+ | 216 | 3,564 | 16.5 | هوایی | حدود 4,500 دلار |
| WhatsMiner M60S | 170 تا 186 | حدود 3,441 | 18.5 | هوایی | حدود 2,500 دلار |
WhatsMiner M66S مقایسه منصفانهای نیست. این یک دستگاه غوطهور با برق سهفاز و مصرف حدود 5,291 W است. اگر برای این رده سختافزار استخر انتخاب میکنید، راهنمای ما درباره بهترین استخر برای S21 Pro و S21 Hyd برای S21 XP هم صدق میکند.
از کجا بخرید و قوانین واردات چیست؟
از فروشگاه خود Bitmain یا از فروشندهای بخرید که گارانتی کتبی و فاکتور میدهد. صفحه رسمی فهرست عمومی توزیعکنندگان مجاز را منتشر نمیکند، پس فروشندگان جعلی و موهوم خطری واقعیاند. تا جای ممکن با روشهایی که قابل اعتراض باشند پرداخت کنید و هرگز به غریبهای که در چت سراغتان آمده پول ندهید.
برای روسیه، یک راهنمای واردات 2025 از عوارض گمرکی 0 درصد، VAT 20 درصد، هزینه اظهارنامه 30,000 RUB و اعلان اجباری FSB برای دستگاههای دارای عملکرد رمزنگاری میگوید. چین نیز برای سختافزار استخراج مجوز صادرات میخواهد و محمولههای بدون آن در بندر توقیف شدهاند. برای آرژانتین و آمریکای لاتین قانون مستندی درباره واردات ASIC نیافتیم، پس پیش از پرداخت با یک ترخیصکار محلی مشورت کنید.
خانه یا هاستینگ؟
در خانه به یک ساختمان جانبی، خط اختصاصی 20A و تهویه نیاز دارید. با 76 dBA این دستگاه برای فضای زندگی نیست. در هاستینگ نرخی به ازای هر kWh بهعلاوه هزینه راهاندازی میپردازید و مرکز، صدا و گرما را مدیریت میکند. یک فروشنده هاستینگ را در اتیوپی و بوتان با 0.008 دلار برای هر kWh و هزینه راهاندازی 99 دلار فهرست کرده بود که یک آگهی است، نه تعهد. مرور ما از هاستینگ برای 1 تا 10 دستگاه نشان میدهد نرخها و حداقلها چقدر فرق میکنند.
ریسکها چیست؟
ریسکها قیمت، دشواری و زمان هستند. BTC در زمان نگارش حدود 34 درصد پایینتر از یک سال قبل بود. دشواری مدام بالا میرود و هاونینگ بعدی، حدود آوریل 2028، یارانه را از 3.125 به 1.5625 BTC میرساند. دستگاهی که در 16 ماه سرمایه را برمیگرداند باید از همه اینها جان سالم به در ببرد.
ریسکهای دیگر: فریمور اصلی تنظیم را محدود میکند، فریمور غیررسمی کارمزد توسعهدهنده دارد و قیمت فروش مجدد در بازار دستدوم پس از فشار حاشیه سود 2026 افت کرده است. نرخ تعرفه تأییدشده آمریکا مختص این مدل نیافتیم. با پول قرضی نخرید.
چگونه شروع کنید؟
به یک خط اختصاصی، یک سوئیچ و یک حساب استخر نیاز دارید. مراحل زیر از دفترچه و راهنمای کاربر Bitmain پیروی میکنند.
- یک مدار تکفاز 220 تا 277V با ظرفیت 20A و یک PDU با ظرفیت دستکم 20A برای هر خروجی آماده کنید.
- منبع تغذیه همراه را با کابل ANTWIRE-20SP که جداگانه سفارش میدهید وصل کنید.
- کابل اترنت را به روتر یا سوئیچ بزنید.
- IP ماینر را با ابزار Bitmain IP Reporter یا یک اسکنر شبکه پیدا کنید و در مرورگر باز کنید.
- در Miner Configuration، بخش Pool Settings، آدرس استخر را به شکل stratum+tcp://HOST:PORT وارد کنید.
- نام ورکر را بسته به استخر به شکل wallet.worker یا account.worker و یک رمز مانند x وارد کنید.
- ذخیره کنید، حدود یک دقیقه صبر کنید و ببینید داشبورد نرخ هشی نزدیک 270 TH/s نشان میدهد.
- در هر ارتقای فریمور برق را وصل نگه دارید، چون قطع برق میتواند دستگاه را از کار بیندازد (brick).
سؤالات متداول
صدای Antminer S21 XP چقدر است؟
راهنمای کاربر آن را در 30 درجه و با فنهای حداکثری 76 dBA اعلام میکند. این با یک ابزار برقی پرصدا که تمام روز کار کند قابل مقایسه است، پس آن را در گاراژ، کارگاه یا سالن هاستینگ نگه دارید.
آیا روی پریز 110V کار میکند؟
خیر. بازه ورودی 220 تا 277V AC تکفاز روی مدار 20A است. روی 110V به ترانس افزاینده نیاز دارید که هزینه و تلفات اضافه میکند.
آیا S21 XP در اکتبر 2026 هنوز سودآور است؟
با 0.03 تا 0.07 دلار برای هر kWh و قیمتهای فعلی، خالص 4 تا 8 دلار در روز درآمد دارد، پس بازگشت سرمایه از حدود یک سال تا حدود دو سال طول میکشد. با 0.10 دلار حدود 1.47 دلار در روز درآمد دارد که خرید را توجیه نمیکند.
آیا فریمور شخص ثالث گارانتی را باطل میکند؟
راهنمای Bitmain میگوید تغییر غیرمجاز در عملکرد دستگاه میتواند گارانتی را باطل کند. فریمور غیررسمی را فقط وقتی نصب کنید که تصمیم گرفته باشید گارانتی از افزایش بازده کماهمیتتر است.
گارانتی چقدر است؟
دستگاه نوی خریداریشده مستقیم از Bitmain از تاریخ ارسال 365 روز و برد کنترل 180 روز گارانتی دارد. گارانتی به مالک دوم منتقل نمیشود و دستگاههای دستدوم مشمول آن نیستند.
آن را به کدام استخر وصل کنم؟
هر استخر SHA-256 کار میکند و دستگاه از Stratum V1 بهصورت پیشفرض پشتیبانی میکند. پیش از انتخاب، کارمزدها و طرحهای پرداخت را در جدول استخرهای ما مقایسه کنید.



